02.12 La Liga – Sevilla – Deportivo La Coruna

Jednym ze spotkań rozgrywanej 14 kolejki La Ligi jest mecz drużyn Sevilli i Deportivo La Coruna. Zespół Sevilli zajmuje aktualnie 5 miejsce w lidze z dorobkiem 25 pkt. Natomiast jego przeciwnik 17 miejsce (tuż nad strefą spadkową) mając w swym dorobku zaledwie 12 pkt. W ostatnich 5 meczach Sevilla poniosła wprawdzie dwie porażki, ale nieznaczne i to z prowadzącą w tabeli Barceloną i zajmującą drugie miejsce drużyną Valencii. Trzy odniesione zwycięstwa są nad drużynami z bezpośredniego sąsiedztwa w tabeli. Natomiast zespół La Coruny odniósł w tym samym czasie tylko jedno zwycięstwo, jeden remis i doznał trzech porażek. Nic zatem dziwnego, że zestawienia ofert kursów firm bukmacherskich wskazują  drużynę Sevilli jako zdecydowanego faworyta (1,40 – 4,80 – 7,50). Ale oferta bukmacherska nie ogranicza się do samego wyniku meczu – jest dużo szersza i daje możliwości postawienia wielu ciekawych zakładów. A wracając do drużyn, które będą uczestnikami tego spotkania chcemy poinformować, że w obydwu drużynach mamy zawodników, których występ w tym meczu z powodu kontuzji stoi pod dużym znakiem zapytania. W zespole Sevilli z tego powodu nie wystąpią prawdopodobnie: obrońcy- Simon Kjaer, Daniel Carrico, Nicolas Pareja i pomocnik Walter Montoya. Natomiast w drużynie Deportivo kontuzjowani obrońcy to: Luisinho i Sidnei oraz napastnicy Zakaria Bakkali i Carles Gil. Szczególnie brak tego pierwszego napastnika Z.Bakkali może być odczuwalny dla tej drużyny.

Zespół Sevilli niewątpliwie dysponuje bardziej wyrównanym zespołem, a siła uderzeniowa rozkłada się prawie równomiernie na pomocników takich jak: Ever Banega, Pablo Sarabia, Jesus Navas, Gauso i napastników Luisa Muriela, Nolito czy Wissama Ben Yaddera. W pięciu bezpośrednio rozegranych meczach Sevilla wygrała 3 spotkania a 2 zakończyły się podziałem punktów.

Tak, więc z dużą dozą prawdopodobieństwa można powiedzieć, że i w tym spotkaniu dość łatwo wytypować zwycięzcę. Ale samo wytypowanie zwycięzcy tego meczu dla grających w zakładach bukmacherskich to zbyt mało. Mogą oni przecież skorzystać z dużo szerszej oferty bukmacherskiej a dotyczącej szczegółów tego spotkania (np. ilość strzelonych bramek, czy innych zdarzeń w tym meczu).